ReklamaA1 - port 69

Mieszkanie od dewelopera – jak wykończyć?

Pozostałe24 lutego 2023, 12:08
Mieszkanie od dewelopera – jak wykończyć?

Nie możesz się doczekać odbioru mieszkania od dewelopera? Jeżeli nieruchomość nie będzie wykończona pod klucz, nie wprowadzisz się do niej od razu. Jak wykończyć pustą przestrzeń, którą otrzymasz od firmy deweloperskiej? Zainspiruj się!

Stan deweloperski – co będzie, a czego nie będzie w mieszkaniu?

Plan wykończenia kupionego od dewelopera mieszkania Ełk warto rozpocząć od ustalenia, czego możesz się spodziewać w pomieszczeniach po odbiorze kluczy. W Polsce niezwykle popularne są mieszkania w stanie deweloperskim (jego odmianą jest podwyższony stan deweloperski). Kłopot w tym, że nie ma jednej definicji tego terminu – każdy deweloper rozumie go nieco inaczej.

Stan deweloperski najczęściej oznacza:

  • przygotowanie ścian do malowania,
  • montaż wszystkich niezbędnych instalacji,
  • wstawienie drzwi wejściowych,
  • wykonanie wylewki podłogowej,
  • montaż okien i parapetów.

W przypadku stanu deweloperskiego podwyższonego nabywca mieszkania może liczyć na tzw. biały montaż, czyli podłączenie wskazanych w umowie elementów wyposażenia łazienki.

Wykończenie mieszkania – jak zaplanować prace?

Jesteś właścicielem nowego mieszkania Ełk? To naturalne, że chcesz się do niego jak najszybciej wprowadzić. Właśnie dlatego potrzebujesz dobrego planu. Od czego zacząć wykańczanie poszczególnych pomieszczeń?

Rozpoczęcie prac wykończeniowych w mieszkaniu warto poprzedzić rozplanowaniem sprzętów i mebli. To pozwoli np. przenieść gniazdka elektryczne czy doprowadzić wodę do miejsc, w których będzie ona potrzebna. Gdy wstępnie już wiesz, co i gdzie będzie stało, pozostaje przystąpić do działania. Jak powinien wyglądać harmonogram prac? Co należy zrobić w pierwszej kolejności, a co może poczekać?

Wykończenie mieszkania krok po kroku:

  1. Wykończenie ścian i sufitu. W zależności od Twojej koncepcji możesz pomalować ściany na wybrane kolory, zastosować tapety lub dekoracyjne panele.
  2. Wybór i ułożenie podłogi. Jeżeli w Twoim mieszkaniu salon jest połączony z aneksem kuchennym, to pamiętaj, że za pomocą różnych materiałów (np. płytek podłogowych i paneli) możesz subtelnie rozgraniczyć strefę kuchenną i wypoczynkową.
  3. Wybór sprzętów i mebli do pomieszczeń. Ułatwisz sobie to zadanie, jeżeli wcześniej określisz, w jakim stylu chciałbyś urządzić wnętrza.
  4. Urządzenie pomieszczeń. Teraz czas na montaż urządzeń sanitarnych w łazience i mebli w kuchni oraz pokojach.
  5. Nadanie charakteru wnętrzom. W tym celu warto kupić stylowe i praktyczne dodatki, np. obrazy, plakaty, tekstylia czy lustra.

Czy wykańczając mieszkanie, warto zatrudnić architekta wnętrz?

Nie masz pomysłu, jak urządzić kupione mieszkanie Ełk? Podobają Ci się wnętrza w różnych stylach? Rozważ zaangażowanie architekta wnętrz. Współpraca ze specjalistą może być bardzo owocna – uzyskasz efekt, na jakim Ci zależy. W ramach usługi otrzymasz koncepcję gotową do wdrożenia wraz z informacją, gdzie kupić poszczególne elementy wystroju – meble, sprzęty i dekoracje.

Zatrudnienie architekta wnętrz ma też inne zalety. Współpraca ze specjalistą to sposób, aby zaoszczędzić sporo czasu oraz nie popełnić wnętrzarskiego faux-pas.

ReklamaC1 - Restauracja Kormoran

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 0
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 0
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1- OW Wodnik
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina