ReklamaA1 Stranda Zima

Koncert operetkowy w Rynie na Mazurach

Koncert operetkowy w Rynie na Mazurach
 fot. UM Ryn.

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie ma muzyczną niespodziankę. Na zakończenie realizacji projektu „Bliżej kultury, bliżej siebie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024 będzie miał miejsce koncert operetkowy.

Wydarzenie odbędzie się 18 października o godzinie 19:00 w sali widowiskowej. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 15.10 od godz. 10:00 - Biblioteka Publiczna w Rynie.

Wydarzenie to będzie doskonałą okazją, by delektować się niepowtarzalnymi dźwiękami w wykonaniu artystów Fundacji AVANGART: Katarzyny Zając-Caban (sopran), Piotra Wołosza (bas-baryton) oraz Ewy Szpakowskiej (piano).

W repertuarze koncertu znajdą się największe hity z oper, operetek oraz musicali, a także utwory z muzyki popularnej, które z pewnością poruszą serca widzów. Nasi wykonawcy zaprezentują zarówno klasyczne, jak i współczesne kompozycje, wprowadzając publiczność w różnorodne nastroje – od wzruszających ballad po radosne, energiczne utwory.

Koncert to nie tylko uczta dla ucha, ale również wspaniała okazja do spotkania z kulturą i sztuką w kameralnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że wieczór spędzony w towarzystwie utalentowanych artystów będzie niezapomnianym przeżyciem.

Fundacja na Rzecz Kultury i Sztuki Avangart

Fundacja AVANGART działa na rynku muzycznym od 2015 roku. Głównym celem Fundacji jest umożliwienie szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym światowym poziomie. Stworzyła własną orkiestrę symfoniczną, z której tworzy również zespoły kameralne. Współpracuje z gwiazdami opery z całego świata (Polska, Włochy, Gruzja, Rosja, Albania oraz Brazylia)

Jest pierwszą polską organizacją, która wystawiła operę „Straszny Dwór” S. Moniuszki we Włoszech, w Grecji i w Hiszpanii. Fundacja AVANGART jest inicjatorem, producentem i organizatorem “Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO”. Zrealizowała kilkadziesiąt wielkoformatowych eventów oraz setki koncertów o bardziej kameralnym charakterze. Fundacja może poszczycić się również produkcjami operowymi wystawionymi w przestrzeni pozateatralnej z wykorzystaniem obiektów architektonicznych i przyrodniczych.

Katarzyna Zając-Caban Zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego. Obecnie jest kierownikiem wydziału wokalnego Zespołu Szkół Muzycznych w Łodzi. Związana jest z Fundacją AVANGART od początku istnienia. W 2017r podczas Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO zadebiutowała rolą Musetty w operze „La Boheme” G. Pucciniego, w 2018 r., tytułową partią w operetce „Księżniczka Czardasza”, a w 2024 r. partią Cześnikowej w operze „Straszny Dwór”, który Fundacja wystawiła w Sewilli.

Piotr Wołosz – swoją karierę rozpoczynał od pracy jako solista „Opery na zamku” w Szczecinie, oraz „Opery Wrocławskiej”. Kolejnym krokiem w jego drodze artystycznej była współpraca z „Teatrem Wielkim-Operą Narodową”, w Warszawie, „Operą Łódzką”, „Operą i Filharmonią Podlaską” w Białymstoku, oraz „Operą Śląską” w Bytomiu. Od roku 2013 występuje głównie na deskach włoskich teatrów. Obecnie mentor, pomysłodawca, założyciel i Prezes Fundacji na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART.

Ewa Szpakowska – Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi. Po ukończeniu studiów pozostała na uczelni, a jednocześnie rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi.Uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych jako akompaniator: w Nowym Sączu, Bytomiu – konkurs im. Didura, Konkurs Moniuszkowski w Warszawie, w Hertogenbosch w Holandii, Konkurs operetkowy w Krakowie oraz mistrzowskich kursach wokalnych Bruny Baglioni w Mrągowie, Teresy Żylis – Gary w Radziejowicach, Ewy Iżykowskiej w Orońsku. G. Bradley w Łodzi, Katarzyny Rymarczyk w Lubostroniu, Romy Owsińskiej w Busku Zdroju. W czasie pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami i solistami śpiewakami oraz brała udział w licznych tournee po Europie. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Od 2017 roku związana z Fundacją na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART. Od czasu rozpoczęcia współpracy uczestniczyła we wszystkich festiwalach, widowiskach i spektaklach organizowanych przez Fundację w Polsce i za granicą.

Jan Połowianiuk – Najważniejsze kierunki jego badań dotyczą trzech obszarów: twórczości Feliksa Nowowiejskiego, muzyki cerkiewnej oraz problemów wykonawczych dzieł wokalno-instrumentalnych. W dotychczasowej swojej karierze dyrygenckiej wystąpił na prawie 400 koncertach w kraju i za granicą. Uczestniczył w 26 konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych w sumie zdobywając 32 tytuły laureata – w tym pięciokrotnie miano najlepszego dyrygenta. W uznaniu dorobku artystycznego otrzymał medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”. W grudniu 2012 roku został laureatem nagrody Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuk muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego. Od 2016 roku z powodzeniem prowadzi niemal wszystkie widowiska i koncerty Fundacji AVANGART.

ReklamaC1 - Restauracja Kormoran

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 0
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 0
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Moja Koja

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina